Помоћник министра просвете: Три дана дужа школска година за све
Помоћник министра просвете за предшколско и основно образовање Милан Пашић изјавио је да ће за три дана школска година бити продужена за све ученике, због надокнаде часова изгубљених због пандемије.
Пашић је за РТС рекао да ће за два дана школе донети одлуку – да ли ће то бити радна субота или продужење часова од 15 минута, једног часа, уз сагласност школске управе, имајући у виду јесењи и сретењски распуст, што је укупно пет дана.
Пашић је навео да је ове недеље 10 одсто смањен број ученика позитивних на вирус корона у односу на претходну недељу.
Додао је да је највећи број новозаражене деце био почетком септембра, а да је, што се тиче запослених, проценат заражених око четири одсто.
Навео је да су директори проналазили разне начине за замене наставника, преко организације замена између школа, људи са бироа, са факултета или повећања часова наставницима који раде у школама.
Пашић је указао да ће се настава за ученике до почетка мини распуста првог циклуса одржавати по првом моделу, док ће ученици од петог до осмог разреда и средњошколци похађати наставу по комбинованом моделу.
Додао је да је у школском календару за сада планирано да пробни завршни остане 25. и 26. марта, а једино ће бити измена за завршни испит који ће бити померен за 27, 28. и 29. Јун, пренео је Танјуг.
(извор: РТС)



