
Косовска полиција најављује казнене мере за не ношење маски
Генерални директор косовске полиције, Рашит Ћаљај, најавио је предузимање казнених мера против грађана који не поштују мере заштите од коронавируса и обелоданио да међу полицајцима има 73 случаја заразе, јавља приштинска Коха.
„Од сутра ће косовска полиција почети озбиљније да надгледа како се и у којој мери поштују одлуке Владе Косова. Заједно са инспекторима почећемо с информацијама, а након неколико дана и са предузимањем казнених мера против несавесних грашана“, појаснио је Ћаљај.
Такође је рекао да ће од сутра распоред у полицији бити 12 сати. Истакао да је у односу на исти период прошле године смањен број кривичних деела, осим насиља у породици, које је у порасту.
Такође је најавио да у Полицији тренутно има 73 активна случаја заразе вирусом ЦОВИД-19, док су 224 припадника полиције у самоизолацији.