На Петровдан Митрополит Теодосије служио литургију у Црној Реци
Манастир Црна Река и ове године био је духовно средиште великог броја верника који су се окупили на празник Светих апостола Петра и Павла – Петровдан. Свету архијерејску литургију служио је Његово Преосвештенство Митрополит рашко-призренски Теодосије, уз саслужење свештенства и монаштва Епархије рашко-призренске.
Молитвеној Литургији присуствовали су и помоћници директора Kанцеларије, Милена Парлић и Борислав Тајић.
У молитвеној тишини светиње, уклесане у стене изнад истоимене реке, сабрали су се верници из свих крајева Kосова и Метохије и шире, да у заједништву прославе једног од најважнијих хришћанских празника. Након литургије, верници су пришли светим моштима Светог Петра Kоришког, чуваним у овој светињи.
Манастир Црна Река, познат по аскетском начину живота и чудесној природи која га окружује, и овог Петровдана био је место где душа дише, а вера добија снагу.



