
Немачка амбасадорка: Београд и Приштина морају да постигну компромис уколико желе у ЕУ
Амбасадорка Немачке у Србији Анке Конрад поновила је да Београд и Приштин, уколико желе да напредују на путу ка ЕУ, претходно морају да пронађу компромис у наставку разговора у Охриду.
„Мислим да нико неће рећи — ако не покажете резултате до 18. марта да је крај. Није. Радимо на дискрецији нормализације односа јако дуго, посебно у последњих неколико. Трудимо се да реално покажемо да се нормализација може постићи и надамо се и позивамо обе стране да пронађу компромис. Јасно је да је тешко, али хајде да нађемо договор, компромис и идемо напред ка ЕУ”, рекла је Конард за Танјуг.
Примена европског предлога за нормализацију односа је следећи корак који Косово и Србија морају да предузму у релативно кратком временском периоду.
Европска унија је после састанка 27. фебруара саопштила да су се лидери Косова и Србије договорили о споразуму који подржава Запад, али да није дошло до потписивања документа због неслагања око његове примене, што ће захтевати још разговора.
Састанак Вучића и Куртија најављен је за 18. март у Орхиду.
(Танјуг)