Одржана седница СО Грачаница: формирани одбори и усвојен финансијски извештај
Седница Скупштине општине Грачаница одржана је данас, а нови сазив локалног парламента конституисао је пет Одбора и усвојио деветомесачни финансијски извештај.
У циљу ефикаснијег решавања проблема формирно је пет Одбора о то за политику и финансије, заједнице, јавне службе, образовање и посебне потребе.
Једногласно је усвојен деветомесечни финансијски извештај за 2021. годину на предлог Одељења за буџет и финансије.
Усвојен је и предлог Одлуке о утврђивању пореских стопа за порез на непокретну имовину за 2022. годину. Директор за буџет и финансије Славиша Ничић казао је да пореске стопе нису мењане и да су на нивоу прошлогодишњих.
„Пореске стопе су најниже могуће и општинским правилником је одређено да се креће од 0,15% до 1%. Наш предлог је да за становање буде 0,15 и 0,18 за комерцијалне и индустријске објекте“, рекао је Ничић.
Под тачком разно заменик председника СО Љеутрим Ајети од одборника је затражио подршку за место заменика председника Општине Грачаница за заједнице, које, како је казао, према закону припада невећинској заједници.
Председник СО Милан Димитријевић одговорио је да о том питању треба да се изјасни Одбор за заједнице, након предлога председнице Општине Грачаница Љиљане Шубарић.
Седница је била отворена за јавност, а присутни су били и представници међународних мисија на Косову, КФОР-а и ОЕБС-а.
(Инфо служба ОГ)



