Приштина предњачи по броју корисника дрогe, од 2022. употреба кокаина вртоглаво расте
Оснивач Центра за саветовање и лечење зависности „Лавиринт“, Сафет Бљакај, рекао је да Приштина убедљиво предњачи по броју корисника дрога.
Бљакај је за КТВ-у рекао да се Гњилане обично помиње у јавности, али да није међу прва три града која предњаче по броју зависника, прва је Приштина.
„ Дакле, рангирано по градовима прва је Приштина, а потом долазе Призрен, Урошевац, Гњилане, Пећ и Митровица“, рекао је Бљакај.
Сафет Бљакај каже да косовско друштво још није спремно за легализацију марихуане те да за то морају бити испуњена два критеријума.
„Прво, ако се легализује, можемо ли је сачувати од деце? Испоставља се да не можемо. Друго, уколико се легализује, наставиће се и друга трговина. Остале групе наставиће да је продају јефтиније. Нема контроле и не би било ефикасно. Уколико успемо да испунимо та два критеријума, онда можемо имати легализацију“, рекао је Бљакај.
Оснивач центра за саветовање и лечење зависности у центру „Лавиринт“, Сафет Бљакај, рекао је да је од 2019. године дошло до повећања употребе кокаина, али и да се од 2022. године употреба ове дроге се шири вртоглавом брзином.
(Коха)



