Да се не заборави: Дан свирепог убиства породице Столић из Обилића
Злочин над породицом Столић десио се у ноћи између 3. и 4. јуна 2003. године у њиховој породичној кући у Обилићу. Убијени су супружници Слободан (80) и Радмила (80), као и њихов син Љубинко (50). Починиоци овог монструозног дела нису идентификовани и до данас су остали на слободи.
Обдукција је показала да су чланови породице Столић зверски мучени, претучени тупим предметима и избодени ножевима. Нападачи су потом запалили кућу како би сакрили трагове злочина.
Убиство је имало јасан циљ – застрашивање преосталих Срба и протеривање малобројног српског становништва које је тада живело у Обилићу. Породица је претходно била изложена притисцима да прода своју имовину.
УНМИК је у то време нудио новчану награду од 50.000 евра за информације које би довеле до убица, али у недостатку доказа истрага је обустављена.
Овај злочин изазвао је огромно страховање код преосталих Срба, након чега је уследило њихово колективно исељавање из Обилића.



