Француски МИП осудио акцију упада у затварања српских институција
Министарство спољних послова Француске осудило је акцију упада косовске полиције у институције и њихово затварање у српским срединама јужно од Ибра.
У саопштењу се овај догађај оцењује као једнострана акција и истиче се да она угрожава укидање казнених мера ЕУ према Косову, као и напоре да се нормализују односи Београда и Приштине, у оквиру дијалога који води ЕУ.
Коначно, Француска позива на спровођење обавеза из Бриселског и Охридског споразума.
У здруженој акцији полиције и неколико министаствава у среду су затворени Привремени органи за општине Липљан, Обилић, Приштина, Косово Поље, Вучитрн, Новобрдо, Косовска Каменица, Витина, Ораховац, Србица, као и Пошта и Центар за социјални рад.



