
Kurti se sastao sa ambasadorom NATO-a u Prištini
Premijer prištniskih institucija Aljbin Kurti sastao se sa ambasadorom NATO-a u Prištini Metjuom Vitakerom i tom prilikom mu zahvalio na kontinuiranoj podršci SAD.
Kurti je, navodi se u saopštenju Prištine, podsetio na značaj saradnje na polju bezbednosti koja uključuje obuku i treninge pripadnika kosovsko-bezbednosnih snaga (KBS) i rekao se saradnja sa SAD tiče bezbednosti u regionu i šire.
Iako prema Rezoluciji 1244 na Kosovu i Metohiji ne bi smela da postoji nijedna oružana formacija osim KFOR -a, Kurti je naveo da saradnja Prištine i Vašingtona ostaje dobra i temelji se na zajedničkim vrednostima i međusobnom poverenju.
Dodao je i da bi članstvo Prištine u NATO-u bilo doprinos stabilnosti u regionu.



