Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Олимпијски комитет Косова очекује да Србији буде забрањена организација већих спортских догађаја

Београду би требало да уследи строга казна због забране косовској боксерској репрезентацији да учествује на Светском првенству у боксу у Београду оцена је Олимпијског комитета Косова (КОК).

КОК подсећа да је ово други случај забране, који се односи на косовске спортисте, јер се слично десило и са карате репрезентацијом. С тога у Олимпијском комитету Косова очекују да Србија буде лишена права да организује велике спортске догађаје попут европских или светских првенстава.

Председник Олимпијског комитета Косова Исмет Краснићи у интервјуу за Косовапрес каже да су препреке косовским боксерима за њега биле „поновљени филм” који се десио 2018. године са Карате федерацијом.

“Желим да разјасним проблем зашто је косовски тим отишао за Београд без дресова са обележјима државе. Можда је циљ српске политике био тај да да ми нећемо ићи без дресова са државним амблемима те да ћемо вероватно одустати од одласка на турнир. Међутим, ми то нисмо урадили. Ипак смо кренули за Београд али су нас они поново зауставили“, рекао је Краснићи.

Овакво понашање српских власти он је назвао црном мрљом за светски спорт и Међународни олимпијски комитет. Рекао је да очекује да ће АИБА и Међународни олимпијски комитет изрећи  казнене мере за Србију.

Додао је и да у сарадњи са Међународним олимпијским комитетом ради на томе да Србија изгуби сва права на организовање великих спортских догађаја.

(извор: Косовапрс)

Повезани чланци

Back to top button