САД предале Владама Косова и Србије извештај о језеру Газиводе
Амбасада Сједињених Америчких Држава на Косову саопштила је на svom Феjсбук налогу да је данас Влади Косова поднела извештај америчког Министарства Енергетике о управљању водама језера Газивoде.
„Америчка Амбасада у Приштини и у Београду поднеле су одговарајућим Владама план америчког Министарства Енергетике и Pacific Northwest National Laboratory за управљање водама језера Газиводе. Тиме је испуњена једну од обавеза из Вашингтонског Споразума потписаног 4. септембра “, наводи се у објави.
Премијер Косова Аљбин Курти раније је изјавио да Вашингтонски споразум неће бити разматран у Скупштини и сматра га неизвршеним.
Исти извештај послат је и Влади Републике Србије.
(извор: Косовапрес)



