
Заједнички концерт Венца и Захумља
Заједнички концерт Ансамбла народних игара и песама са КиМ „Венац“ и КУД-a „Захумље“ из Никшића одржаће се у суботу 11. фебруара у 2023. године у 19:30 у Дому културе у Грачаници.
Јавна установа „Захумље“ у у оквиру које је и истоимено Културно уметничко друштво долази са делегацијом коју чине Марко Ковачевић председник општине Никшић, Зоран Томић потпредседник општине Никшић, Радинко Крулановић директор Позоришта, Велизар Касалица глумац и Миодраг Чизмовић директор ЈУ „Захумље“.
„Венац“ и „Захумље“ потписали су уговор о пословној сарадњи 2021. године, па је током наредне 2022. године Ансамбл народних игара и песама са КиМ пружио подршку члановима КУД-а „Захумље“ у Никшићу и одржао им четири радионице о сценској народној игри, а све у циљу пружања стручне помоћи и јачања њихових капацитета.
Карте за концерт су у продаји на билетарници „Дома културе Грачаница“ по цени од 300 динара радним данима од 08-16ч.
Приход од продатих карата намењен је за куповину народне ношње певачкој групи КУД-а „Божидар Мицић“ из Велике Хоче.