Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Uspešan nastup naših balerina i glumaca u Subotici

Članovi dramske i baletske sekcije Doma kulture „Gračanica“ juče su na sceni Dečjeg pozorišta u Subotici izveli dve predstave.

 Najpre su mladi glumci Amaterskog pozorišta „Janićije Popović“ izveli predstavu za decu „Misterija nestalog jajeta“, a potom su se polaznice Škole baleta predstavile delovima iz baletskih predstava „Uspavana lepotica“, „Krcko oraščić “ i „Don Kihot“.

Mlade glumce i balerine pozdravile su Jasmina Stevanović, sekretarka Sekretarijata za društvene delatnosti grada Subotice i Milanka Kostić, članica Gradskog veća za kulturu i obrazovanje grada Subotice, koje su prisustvovale izvedbama mladih glumaca i balerina

 „Subotica je godinama bila u prilici da ugosti veliki broj umetničkih programa iz Gračanice, izložbi, folklora, mladih muzičara i glumaca, a dugogodišnja saradnja Dečjeg pozorišta sa Domom kulture u Gračanici rezultirala je sa nekoliko sjajnih predstava koje je režirao naš glumac Boško Boškov” – rekla je Milanka Kostić.

Odlazak mladih glumaca i balerina u Suboticu pomogli su Ministarstvo kulture i informisanja vlade Republike Srbije i Opština Gračanica.

Povezani članci

Back to top button