Vasić: Slađanu Trajkoviću dostavljeni lekovi
Advokat Dejan Vasić koji zastupa uhapšenog Slađana Trajkovića potvrdio je da se video sa njim i da mu je dostavio lekove. Dodao je da se očekuje da će Osnovni sud u Prištini posle podne doneti odluku o daljim merama te da mu detalji optužnice još nisu poznati.
Vasić kaže da se Trajković koji se nalazi u pritvoru u Prištini ne oseća najbolje. Kosovska policija se o hapšenju Slađana Trajkovića oglasila u redovnom izveštaju ne navodeći bliže detalje osim da je u opštini Vučitrn uhapšen Srbin.
Hapšenje Slađana Trajkovića koji je sa grupom srpskih kolega istupio iz redova kososke policije dogodilo se sinoć. Njegova surpuga navodi da ne zna gde je i kada on uhapšen. Poslednji put se videla s njim juče u 18 časova kada je krenuo u trgovinu. Trajković boluje od dijabetesa i ima teže oštećenje jetre zbog čega mora da uzima terapiju, navodi njegova supruga Suzana.
Vest o još jednom hapšenju bivšeg kosovskog policajca Slađana Trajkovića uznemirla je Srbe sa severa Kosova koji već sedmi dan dežuraju kraj barikada. Njihovi zahtevi su da se uhapšeni Dejan Patnić i Miljan Adžić oslobode a pripadnici specijalne policije povuku sa severa Kosova.
„Ovo neosnovano hapšenje je još jedan korak ka destabilizaciji prilika i deo plana Aljbina Kurtija da nastavi sa represijom i progonom Srba sa svojih ognjišta, saopštila je Srpska lista.
(Radio Beograd)



