Kamenko Katić, najpoznatiji prezenter vremenske prognoze koga je u stih stavio i Rambo Amadeus
Jedan od najcenjenijih jugoslovenskih i srpskih televizijskih voditelja i prezenter vremenske prognoze u TV dnevniku na Radio televiziji Srbije Kamenko Katić rođen je 25. marta 1935. godine.
Katić je rođen u malenom selu Đurđevu u opštini Žabalj, u Vojvodini, a kao šestogodišnji dečak ostao je bez roditelja. Iako je pohađao Realnu gimnaziju u Novom Sadu završio je srednju veterinarsku školu u Šapcu i jedno vreme je radio kao veterinar. Potom je kratko studirao veterinu i agronomiju, zatim istoriju i geografiju, da bi se naposletku odlučio za studije etnologije na Filozofskom fakultetu.
Još kao student počeo je da radi kao spiker na Radio Titogradu, a potom i na Radio Sarajevu. Bio je jedan od prvih televizijskih spikera na Radio-televiziji Sarajevo nakon njenog osnivanja.
U januaru 1962. prelazi u Televiziju Beograd gde je punih 17 godina prezentovao vremensku prognozu u centralnoj informativnoj emisiji TV Dnevnik. Nakon toga prelazi u sekciju dokumentarnog programa gde je kao autor i voditelj uradio više od 300 reportaža.
Među brojnim emisijama i reportažama koje je radio izdvajaju se Uzgred budin rečeno, Život je život, Salašari, Mečkari, Partizanka Slavica, Planinski mesec nad našim sokakom, Svetlani u znak priznanja i druge. Autor je kratkog dokumentarniog filma Rekvijem za Jovana Aćanskog (1991, u produkciji Dunav filma). Igrao je i u televizijskim serijama TV Bukvar (1969, voditelj) i Sedam plus sedam (1978).
Dobitnik je i četiri nagrade za životno delo koje su mu dodeljenje od strane Udruženja novinara Srbije, Saveza novinara Jugoslavije, Radio-televizije Srbije i INTERFER-a.
Kamenko je bio jedno od najomiljenijih televizijskih lica nekadašnje Jugoslavije i gledaoci su ga često zvali „naš Kamenko”.
U pesmi Halid invalid Hari Ramba Amadeusa, Kamenko se pominje u stihu „Kamenko je rek’o biće kišni dan, svratili smo kod strika i pozajmili kišobran”. Nakon penzionisanja živeo je u Belegišu kod Stare Pazove.